OKTAGON

Oktagon je druh boja, ktorý sa odohráva v osemuholníkovej klietke. Nemá žiadne presné pravidlá.

PROGRAM    KONTAKT    PROJEKTY    PODPORA    INÉPROGRAM.htmlCONTACT.htmlPROJEKTY.htmlSUPPORT.htmlINE.htmlshapeimage_1_link_0shapeimage_1_link_1shapeimage_1_link_2shapeimage_1_link_3shapeimage_1_link_4
 
 
Hra Oktagon odpovedá na chronicky kladenú otázku „ako sa človek dostane na ulicu“. Je to príbeh Štefana, ktorý sa zhodou okolností ocitne na ulici, na ktorej stretáva určitých ľudí a zažíva ťažké životné situácie. Hra ukazuje jednu z možností, vďaka ktorej sa človek môže ocitnúť bez domova a prostriedkov. V inscenácii existujú dve roviny. Jedna sa odohráva na javisku, druhá sa premieta formou animácie na plátne. Divadelná hra Oktagon vychádza z reálnych situácií, aké zažívajú bezdomovci na ulici. Oktagon je aj názov boja ktorý sa odohráva v osemuholníkovej klietke a ktorého jediným pravidlom je, že z klietky odchádza ako víťaz vždy iba jeden. Názov hry vymysleli predajcovia pouličného časopisu Nota Bene.


Ďakujeme zúčastneným na projekte Oktagon

Poďakovanie patrí Petrovi Zaťkovi, predajcovi NB, ktorý napísal báseň Opitý bezdomovec a láskavo dovolil, aby sme ju použili v tejto divadelnej hre. Tiež ďakujeme predajcom/predajkyni NB: Jožovi Jamrichovi, Róbertovi Rafaelovi, Márii Šera, Ramonovi Cortézovi, Vladovi Polákovi a všetkým, ktorí síce projekt z rôznych dôvodov nedokončili, ale určitý čas na ňom pracovali a pomohli tak vzniku divadelnej hry. Projekt Oktagon finančne podporilo Ministerstvo kultúry SR, o.z. Proti prúdu, Divadelný ústav Bratislava a Drift Advertising.

 

Scénar: Uršula Kovalyk
Réžia: Patrik Krebs
Scéna a kostýmy: Slavo Bachorík
Animácie: Beáta Labiková a Martina Šperková
Hudba: Beáta Labiková
Hrajú: predajcovia a predajkyne pouličného časopisu Nota Bene, sociálny pracovník, študentka a dcéra predajkyne Nota Bene. 

Anotácia k divadelnej hre